portfolio / zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne wykonujemy w Krakowie, Tarnowie, Katowicach, Kielcach, Chrzanowie, Trzebini . Słowem w całym województwie małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, podkarpackim itp.

Sesje plenerowe realizujemy zarówno w Polsce i zagranicą. W sesjach zagranicznych bierze udział fotograf wraz z drugim fotografem/asystentem, pomagającym w uzyskaniu optymalnego oświetlenia i 100% wykorzystania zastanych warunków, by Wasze zdjcia były jeszcze ciekawsze i piękniejsze.

W Polsce plenery wykonujemy najczęściej w Krakowie i okolicach.

Kraków jako miasto historyczne, piękne i zadbane zapewnia wiele możliwości do realizacji ślubnych zdjęć plenerowych . Wybierając otoczenie sesji plenerowej trzeba przede wszystkim zdecydować się na rodzaj zdjęć, jakie chcemy otrzymać. Tutaj fotografia ślubna prezentuje bardzo szeroki wybór od zdjęć klasycznych po szalone sesje retro. Chcąc pomóc Państwu w decyzji opiszemy najpopularniejsze z realizowanych przez nas stylów fotograficznych oraz sprawdzonych miejsc na plener ślubny.

Zdjęcia klasyczne

Stylowa sesja portretowa, której celem jest uchwycenie piękna i uczuć Młodej Pary w otoczeniu pałacu, dworku lub zamku i przy zamkowego parku. Zdjęcia realizowane są więc zarówno w otoczeniu wspaniałej architektury oraz przyrody. Najczęściej wybierane miejsca to: Wawel, Zamek w Niepołomicach, Park i zamek w Ojcowie, Zamek w Pieskowej Skale, Rabsztynie, Dobczycach czy w Mosznej .

Ogrom przyrody

Przy zdjęciach na tle przyrody stylistyka bywa bardzo zróżnicowana. W Krakowie olbrzymim powodzeniem cieszą się zdjęcia w pobliżu akwenów wodnych – Zakrzówek, Kryspinów, Batowice, Przylasek, Trzebinia, Chrzanów. Krajobrazowe zdjęcia w górach – Beskidy, Tatry. Parki (Jordana, Błonia, Podgórze, Dębniki), puszcze (Niepołomice), pola (okoliczne miejscowości – głównie lato), kopce (Kraka, Piłsudskiego), ogród botaniczny (dodatkowa opłata w granicach 50-100 zł).

Miasto

Piękne, stare uliczki, place, dworki, fontanny, mosty i kawiarenki. Zdjęcia ślubne realizowane na Podgórzu – zaletą jest mały ruch, Kazimierzu, Starym Mieście oraz bulwarach wiślanych . Oprócz plenerów ulicznych można również wybrać się na plener do skansenu lub Muzeum Lotnictwa Polskiego. Sesje te są mniej typowe i bardziej żywiołowe, przez co wzrasta różnorodność zdjęć i ich atrakcyjność.

Oprócz powyższego podziału na klasykę, miasto i przyrodę, Parom chętnym na wyzwania i szukającego nietypowych ujęć proponujemy sesje realizowane wedle najnowszych trendów fotograficznych. Poniżej opis zaledwie kilku z nich:

Aqua

Radosna, wesoła i szalona sesja realizowana nad jeziorem. Dzieli się najczęściej na dwie części. Pierwsza obejmuje serię zdjęć klasycznych, portretów, oraz widoków. Druga natomiast realizowana jest na plaży i w wodzie. Ma na celu ukazanie radości, pasji i miłości. Zdjęcia z tego typu sesji są niepowtarzalne i nie do odtworzenia.

Industrial

Dla osób gustujących w mocnych kontrastach i cięższych klimatach. Miejscem realizacji tego pleneru ślubnego są opuszczone fabryki, domy, cementownie i tory kolejowe. Głównym celem tego typu sesji jest pełne zarysowanie kontrastu pomiędzy pięknem, delikatnością, zwiewnością i uczuciami a ponurym, wręcz pseudoapokaloptycznym pejzażem XXI wieku. Dzięki otoczeniu zdjęcia w niezwykły sposób podkreślają urodę i wdzięk Młodej Pary oraz siłę ich uczucia.

Retro

Plenerowe sesje stylizowane na konkretną epokę lub modę. Przy tego typu plenerach ważne jest wcześniejsze dopracowanie pod względem stylistyki, miejsca oraz rekwizytów. Najczęściej wybierane tematy to szalone czasy PRL, amerykański sen – Pin-Up, Power Flower – styl hippisowski.

Passion

Sesje realizowane na specjalne życzenie Młodej Pary związane albo z wykonywanym zawodem, zainteresowaniami, wspólnym hobby lub marzeniem. Żywiołowe ciekawe zdjęcia np. na stadionie, w kinie, teatrze, muzeum, bibliotece słowem wszędzie tam gdzie tylko chcecie i możemy. Im bardziej nietypowe miejsca tym większy jest nasz zachwyt i pragnienie realizacji. Jesteśmy otwarci również na sesje w innych miastach i państwach.

Oprócz realizacji zdjęć w różnych miejscach i różnej stylistyce (miłosnej, nostalgicznej, żywiołowej, radosnej, wyzywającej), powstałe fotografie poddajemy obróbce kolorystycznej: zdjęcia czarno-białe, sepia, kolorowe akcenty na fotografii czarno-białej, stare zdjęcie, hdr-y, vintage, cross . Wszystko dokładnie omawiamy na spotkaniu z Państwem prezentując przykładowe fotografie.